فروشگاه ابزار آلات ایران ایمن ابزار

راهنمای خرید مینی فرز | پایگاه دانش ایران ایمن ابزار

راهنمای خرید مینی فرز | پایگاه دانش ایران ایمن ابزار

 

 

مینی فرز نوع کوچکتری از انواع فرزها هستند. از مینی فرزها در کارهای مختلفی استفاده می شود و با توجه به نوع استفاده و نیاز مردم در انواع گوناگونی تهیه شده است. این ابزارها با توجه به سایز و وات و دسته و دیمر آن ها دارای طرح های متفاوتی هستند که هریک را به اختصار توضیح خواهیم داد.

 

نوع دسته در مینی فرز

 

دسته در این ابزارآلات به دو صورت کوتاه و بلند طراحی شده است.از آنجایی که هدف از ساخت مینی فرز ها استفاده از آن ها در محیط های کوچک با موتور قدرتمند بوده بنابراین به گونه ای طراحی شده اند که فرد با یکدست به راحتی می تواند دستگاه را در دست بگیرد و در فضاهای کوچک از آن استفاده کند.

 

وات در مینی فرز

 

راهنمای خرید مینی فرز

 

 

با توجه به کاربردشان دارای قدرت موتور گوناگونی هستند:

  • خانگی 500 تا 700 وات
  • نیمه صنعتی 700 تا 900
  • صنعتی 900 وات به بالا

 

دو نوع اول یعنی خانگی و نیمه صنعتی معمولا با دسته های کوتاه ساخته می شوند اما نوع صنعتی آن با دو دسته کوتاه و بلند طراحی و تولید می شود.

بطور کلی ما باید توجه به نوع فعالیتمان دستگاه مورد نیاز را انتخاب کنیم و باید این را هم بدانیم که مینی فرزهایی با توان بالا وزن بیشتری نیز دارند.

 

دیمر(سیستم سرعت و قدرت متغیر) در مینی فرز

 

دیمر یک قابلیتی است در مینی فرزها که سبب کنترل سرعت و قدرت در آن ها می شود.این یک قابلیت ایمنی و ضامن ایمنی برای افراد نیست .

 

وزن مناسب در مینی فرز 

 

همانطور که در بخش قدرت دستگاه گفتیم، وزن دستگاه باید به اندازه ای باشد که فرد را در طولانی مدت خسته نکند و وزن آن آزاردهنده نباشد.

 

۱۴۰۰ سه شنبه ۱۷ فروردين
167بازدید