فروشگاه ابزار آلات ایران ایمن ابزار

5 نکته در نگهداری ابزارآلات در فصول سرد|پایگاه دانش ایران ایمن ابزار

5 نکته در نگهداری ابزارآلات در فصول سرد|پایگاه دانش ایران ایمن ابزار

آنچه درباره نگهداری ابزارآلات در فصول سرد باید بدانید

 

نگهداری از ابزارآلات از جمله مهم تربن بخش هرکاری است که شاید کمتر کسی به آن توجه کند.خفاظت از ابزارآلات به خصوص در فصول سرد و زمستان، بسیار در طول عمر این وسایل تاثیرگذار است.در این مقاله قصد داریم تا شما را با کلیدی ترین روش های نگهداری ابزارآلات آشنا کنیم تا سبب بالا رفتن طول عمر آن ها کنیم پس با این مقاله از فروشگاه ابزار آلات ایران ایمن ابزار همراه باشید.بسیاری از مردم اطلاعات کافی درباره نحوه نگهداری از تجهیزات کارگاهی خود را ندارند.نداشتن این اطلاعات نیز باعث کم شدن طول وسایل شده و یا باعث می شود این تجهیزات به درستی کار نکنند. در ادامه با چند روش نگهداری آشنا شوید:

 

 

نگهداری ابزارآلات در فصول سرد

 

  • تمیز کردن آنها

 

رطوبت باعث آسیب رساندن به تجهیزات و بخصوص ابزارهایی می شود که در تماس با آب و یا در محیط های مرطوب هستند پس بعد از انجام کار حتما ابزار مورد نظر را خشک کنید.

 

  • خالی کردن دستگاه از سوخت

 

ماشین آلاتی که با سوخت گازوئیل یا بنزین کار می کنند به مراقبت بیشتری نیاز دارند. نگهداری از این ماشین آلات با باک پر از سوخت کار بسیار خطرناکی است و بعلاوه در مخزن سوخت این ماشین آلات ممکن است ایجاد رسوب شود و این موضوع برای این تجهیزات اصلا مناسب نیست.

 

  • روغن کاری به موقع

 

در ابزار هایی که قسمت متحرک دارند،روغن کاری قطعات فلزی متحرک در آن ها بسیار مهم بوده و به طول عمر وسیله کمک خواهد کرد.

 

  • پوشاندن وسایل

 

بهتر است بعد از اتمام کار خود حتما روی وسایل را بپوشانید که گرد و غبار بر روی آنها نشیند.

 

  • شارژ کردن باتری دستگاه

 

به یاد داشته باشید که در ابزار های شارژی حتما باتری را شارژ نگه داشته و یا باتری آن ها را از دستگاه جدا کرده و در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

 

تمامی نکاتی که در بالا به آن اشاره کردیم به بالا بردن طول عمر مفید ابزارها و تجهیزات شما کمک خواهند کرد و در همه فصول قابل اجرا هستند اما در فصول سرد انجام شان ضروری تر است.

۱۳۹۹ سه شنبه ۷ بهمن
101بازدید