فروشگاه ابزار آلات ایران ایمن ابزار

دریل شارژی و پیچ گوشتی شارژی | پایگاه دانش ایران ایمن ابزار

دریل شارژی و پیچ گوشتی شارژی | پایگاه دانش ایران ایمن ابزار

 

 

 

اگر از جمله افرادی که علاقه مند به فعالیت های مرتبط با ابزارآلات هستید حتما تفاوت دریل شارژی و پیچ گوشتی شارژی ذهن شما را به خود مشغول کرده و حتما دوست دارید که بیشتر با ابزارهای برقی و شارژی آشناشوید. در این بین ابزارهایی وجود دارند که شاید در فعالیت های مشابهی بکار می روند اما اسامی متفاوت و مجزایی دارند.بنابراین در ایم مقاله از سایت ابزارآلات ایران ایمن ابزار سعی داریم تا شما را با این دو نمونه ابزار بیشتر آشنا کنیم.دریل یک نمونه ابزاری است که از آن برای سوراخ کردن سطوح مختلف که شامل چوب، بتن، فلز و... است استفاده می شود. از این ابزار هم چنین برای محکم کردن و بستن پیچ به سطوح استفاده می شود که این نوع استفاده را شاید کمتر کسی بداند.

 

تفاوت دریل شارژی و پیچ گوشتی شارژی

 

تفاوت اصلی این دو نوع دستگاه در سرعت باز و بسته کردن پیچ ها و به طبع آن دقت در انجام کار است.سرعت پیچ گوشتی شارژی کمتر است و به همین دلیل دقت انجام کار در آن نیز بالاتر می رود و همچنین کنترل دستگاه نیز آسان تر می شود. اما سرعت دریل بیشتر است و دقت در حین انجام کار نیز دشوار تر است.

 

آیا می توان از دریل شارژی به عنوان پیچ گوشتی شارژی استفاده کرد؟

 

 

تفاوت دریل شارژی و پیچ گوشتی شارژی

 

 

اکنون که با این دو نوع ابزار بیشتر آشنا شدید، اجازه دهید تا بررسی کنیم آیا می توان از این دو نوع دستگاه به جای هم استفاده کرد یا خیر.همانطور که اشاره کردیم دریل شارژی ابزاری است که برای سوراخ کردن انواع سطوح و همچنین باز و بسته کردن پیچ ها با سرعت بالا استفاده می شود در حالی که پیچ گوشتی شارژی تنها برای باز و بسته کردن انواع پیچ در سطوح نرم تر استفاده می شود.از دریل های شارژی می توان به عنوان پیچ گوشتی استفاده کرد با این توصیف که از سرعت بالای آن برای سوراخ کردن سطوح و از سرعت پایین آن می توان برای باز و بسته کردن انواع پیچ استفاده کرد. در برخی از مدل های دریل قابلیت ضربه در هنگام سوراخ کردن وجود دارد که از این امکان می توان در سوراخ کردن سطوح سخت سیمانی و بتنی استفاده کرد اما در زمان پیچ کردن به دلیل سرعت بالا امکان از مسیر خارج شدن پیچ وجود دارد اما در پیچ گوشتی به دلیل سرعت متعادل تر آن، دقت حین انجام کار بالاتر می رود و با این تفاوت که از این ابزار برای سوراخ کردن استفاده نمی شود.

 

نتیجه این که با توجه به مقیاس پروژه می توانید این دستگاه ها را تهیه نمایید و به جای هم استفاده کنید اما برای مصارف خانگی خرید دریل پیچ گوشتی شارژی توصیه می شود.

۱۳۹۹ شنبه ۱۳ دي
84بازدید