فروشگاه ابزار آلات ایران ایمن ابزار

معرفی 5  ابزار مهم  و کاربردی در کارهای فنی | پایگاه دانش ایران ایمن ابزار

معرفی 5  ابزار مهم  و کاربردی در کارهای فنی | پایگاه دانش ایران ایمن ابزار

 

 

انسان ها همواره به دنبال راحت تر کردن کارها بوده و هستند و در این مسیر با استفاده از پیشرفت فناوری و ساخته شدن ماشین آلات و ابزار آلات مختلف به این خواسته خود رسیده اند. در برخی از مشاغل به دلیل بروز خطرات احتمالی ، ممکن است جان افراد در خطر باشد و یا اینکه برای انجام کار احتیاج به نیروی بازوی انسانی باشد و قطعا  تداوم این قضیه برای افراد خسته کننده خواهد شد و همین امر باعث پایین آمدن راندمان کاری و هم چنین زمان بر تر شدن کارها می شود به همین علت ابزارآلات و ماشین آلات مختلف به کمک افراد  آمدند و کارها را برای افراد آسان تر و سریع تر کردند  اما دانستن این نکته هم بسیار مهم است که در هر کاری از ابزار مناسب خود آن کار استفاده شود.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به کارهای فنی علاقمندند  پس حتما تا به حال ابزارآلات گوناگونی را در دست گرفته اید و شاید هم با هر یک کار کرده باشید اما چیزی که مهم است این است که هر کدام از ابزار ها را برای کاری ساختند به عنوان مثال برای سوراخ کردن جایی از انبر دست استفاده نمیشود!

اما گاهی ممکن است از آچار فرانسه به عنوان چکش استفاده کرده باشید. استفاده از هر یک از این ابزار ها می تواند کاری خلاقانه باشد اما بطور قطع برای هر کاری باید از ابزار مناسب خود آن کار استفاده کرد.

منظور ما این نیست که نمی توان برای میخ کوبیدن از آچار فرانسه استفاده کرد بلکه منظور ما استفاده به جا و درست از ابزار آلات است.

 

ابزار هایی که برای کارهای عمومی استفاده می شوند

 

از هر کدام از ابزارآلات در جاهای مختلف بصورت عمومی می توان استفاده کرد مثلا یک انبردست را تصور کنید، از آن می توانید در از جا در آوردن یک میخ در خانه و یا گرفتن یک قالب و ریخته گری در کارگاه ریخته گری و یا کوبیدن یک میخ درون بدنه یک کشتی استفاده کنید . طبق این مثال می توانیم این را بفهمیم که از بعضی از ابزار آلات می توانیم در جاهای مختلف و برای کارهای گوناگونی استفاده کرد پس نکته ای که مهم است این که این ابزار الات را که به عنوان ابزار های عمومی و برای استفاده از کارهای عمومی هستند را بشناسیم. در زیر لیست این ابزارها را برای شما آورده ایم و بهتر است که از سایزهای مختلف هر کدام را در جعبه ابزار خود داشته باشیم.

 

انواع آچار

 

انواع آچار

 

انبردست

 

 

انبردست

دم باریک

 

 

دم باریک

 

چکش

 

چکش

 

و این ابزار ها بسیارند که می توانید در لینک ابزار دستی آن ها را ببینید.

اما باید این را بدانیم که این ابزار ها به ابزار های عمومی خلاصه نمی شوند بلکه ابزار هایی هم در طیف بزرگ تر و برای کارهای تخصصی تر داریم که استفاده از آن ها هم کار برای افراد راحت تر می کند و البته این را اشاره کنیم که برخی از این ابزار آلات را می توان در خانه و برای مصارف خانگی استفاده کرد.که این ابزار آلات را در لینک ابزارهای برقی و شارژی برای شما آورده ایم.

همانطور که می دانید ابزار های برقی و شارژی مختلفی در سایز های گوناگونی داریم که از هر کدام برای کارهای مختلفی استفاده می شود.در ادامه سعی داریم تا شما را با 5 ابزار مهم و کاربردی در این لیست آشنا کنیم.

 

انواع فرز

 

فرز

 

انواع دریل

 

دریل

 

انواع سنگ رومیزی

 

سنگ رومیزی

 

انواع کارواش

 

انواع کارواش

 

انواع دریل پیچ گوشتی شارژی

 

دریل پیچ گوشتی شارژی

 

 

و اما در زیر لیست دسته بندی محصولات مختلف را برای شما آورده ایم که با کلیک روی هر کدام به راحتی می توانید به محصولات موجود در هر کدام دسترسی داشته باشید.

 

ابزار های آتش نشانی

ابزارهای ایمنی

ابزارهای برقی و شارژی

ابزارهای دستی

ابزارهای مصالح ساختمانی

 

در لیست بالا دسته بندی کلی محصولات را داریم که با کلیک روی هر کدام می توانید محصولات مربوطه را ببینید و هر یک از محصولات دارای مشخصات تخصصی هستند که شما را با توجه به نیازهایتان راهنمایی می کنند. از این که در خواندن این مقاله ما را همراهی کردید بسیار سپاسگزاریم.فروشگاه ابزارآلات ایران ایمن ابزار، سعی دارد با کیفیت ترین و مقرون به صرفه ترین ماشین آلات و ابزار آلات را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

 

 

 

 

 

۱۳۹۹ شنبه ۲۲ آذر
148بازدید